Co musisz wiedzieć o pracy w HR

 Praca w human resources jest dobrze płatna i ciekawa. Idealnymi kandydatami na stanowiska w tym dziale są osoby po biznesowych kierunkach studiów oraz z doświadczeniem w biurze. W Wielkiej Brytanii poszukują nawet kandydatów znających język polski. Tacy specjaliści łamią barierę językową oraz skutecznie oceniają kandydatów.

Obowiązki HR Assistanta są o wiele szersza niż „kadrowca”, do którego wielu z nas jest przyzwyczajonych. W dziale Personalnym znajdziemy wielu specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie dbają o korzyści dla pracownika i firmy. Do przykładowych obowiązków należy administracja i aktualizowanie danych o pracownikach, poszukiwanie kandydatów na stanowiska, ocenianiem przydatności osoby ubiegającej się o pracę, a także wszystko, co jest związane z zatrudnieniem – w tym także kwestie prawne.

Według opinii ekspertów, bez doświadczenia w biurze lub odpowiedniego, kierunkowego wykształcenia, praca w dziale HR jest właściwie niemożliwa. Na szczęście istnieje spora oferta stażów, kursów oraz szkoleń dla osób, które chcą wejść na tę ścieżkę kariery. Można także spróbować wolontariatu w human resources. Dobrym miejscem, w którym można nabyć doświadczenie, są recepcje. Ciekawa propozycja może też się znajdować w ofercie agencji pracy tymczasowej. Wymagania dla początkujących najczęściej nie są zbyt wygórowane, wystarczy miły wygląd i dobre umiejętności interpersonalne. Dzięki takiej pracy można zdobyć referencje niezbędne do rozpoczęcia pracy w dziale personalnym.

Praca w human resources jest pełna wyzwań i bardzo ciekawa. Obecnie istnieje spore zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów z tej branży. Ofert pracy warto szukać przez pośrednika, a także na stronach internetowych, na których często ogłaszają się pracodawcy. Warto też pamiętać, że starając się o pracę w dziale human resources należy być jak najbardziej szczerym. Podczas rozmowy o pracę specjaliści, którzy będą rekrutują, najzwyczajniej zauważą każdą próbę podkolorowania swojego życiorysu.

 

Zobacz również