Znaczenie szkoleń na rynku pracy.

W naszym kraju tak jak i w większości państw na całym świecie panuje bardzo duże bezrobocie. Urzędy pośrednictwa pracy często pękają w szwach, a osoby poszukujące nowego pracodawcy często narzekają, że rząd nie zapewnia im miejsc pracy. Wg nich brak pracy i to, że są bezrobotni, jest winą rządu oraz systemu gospodarczego w naszym kraju. Ale jak jest w rzeczywistości? Czy jest to prawda, czy tylko wymówka ukrywająca faktyczny stan rzeczy?

Moim zdaniem oraz zdaniem wielu osób związanych z rynkiem pracy, oraz z pośrednictwem pracy nie jest to do końca prawda. Oczywiście niektóre reformy dokonane w przeszłości mają wpływ na rynek pracy do dziś. Nic jednak nie przeszkadza nam w podnoszeniu swoich kwalifikacji i zmiany zatrudnienia. Nie musimy do końca życia być kierowcą czy kelnerem. Urzędy pracy pomagają bardzo prężnie w zmianie zawodu, poprze różnego rodzaju szkolenia zawodowe, które mają przygotować osoby bezrobotne do wykonywania innej pracy niż dotychczas.

Szkolenia i kursy, jakie odbywamy, mają bardzo znaczący wpływ na naszą przyszłość na rynku pracy. Powinniśmy brać udział w jak największej liczbie szkoleń organizowanych przez urząd pracy oraz na własną rękę rozwijać się i próbować swoich sił w nowych dziedzinach przemysłu. Nikt nie jest skazany na bezrobocie. Osoby, które starają się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje zawodowe nie będą miały większych problemów ze znalezieniem pracy i to nie za minimalną pensję, ale za dobrą stawkę i z pełnym pakietem socjalnym.

Nie bójmy się więc korzystania ze szkoleń oraz kursów. Dzięki nim w znaczny sposób podnosimy swoje możliwości na znalezienie pracy. Osoby, które są zatrudnione, także powinny się rozwijać. W dzisiejszych czasach żadna praca nie jest gwarancją na przyszłość. Firmy upadają i powstają, a my powinniśmy posiadać wiele umiejętności i szkoleń, żeby odnaleźć się w tym świecie. W świecie, w którym pracę mogą znaleźć tylko osoby pomysłowe i dbające o własny rozwój. A dzięki kursom i szkoleniom mamy to umożliwione.

 

Zobacz również