Studia z zarządzania produkcją w praktyce - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku?

​Nawet najbardziej nowoczesna i zaawansowana technologicznie fabryka nie będzie pracować efektywnie, jeśli nie zainwestujemy w wykwalifikowaną kadrę zarządzającą produkcją. Każdy proces musi być bowiem nie tylko starannie zaprojektowany, ale również nieustannie kontrolowany i udoskonalany. Tylko wówczas przedsiębiorstwo może uwolnić swój maksymalny potencjał produkcyjny bez konieczności zbędnej rozbudowy infrastruktury. Na szczęście w największy polskich miastach, takich jak Warszawa czy Kraków oferowane są studia podyplomowe z zakresu zarządzania produkcją w praktyce.

Podczas teoretycznych i praktycznych zajęć słuchacze poznają narzędzia i mechanizmy, którymi będą mogli posługiwać się w codziennej pracy. Najwięcej uwagi poświęca się zwłaszcza zagadnieniom z zakresu kontroli jakości oraz logistyki. Program studiów możemy podzielić na trzy moduły. Pierwszy z nich skupia się na zarządzaniu i optymalizacji produkcji. Słuchacz poznaje narzędzia przydatne w pracy, uczy się wyznaczania i monitorowania KPI, a także nabiera umiejętności z zakresu analizy i optymalizacji Technicznego Kosztu Wytworzenia. Ponadto poruszane są zagadnienia z zakresu Problem Solvingu oraz QRQC. Drugi moduł to praktyczny trening kompetencji przywódczych. Słuchacz uczy się zarządzać zespołem oraz poznaje metody budowania autorytetu. Na zakończenie studiów omawiane są wybrane case study z zakresu innowacji produkcji i rozwiązań intralogistycznych dla przemysłu oraz przeprowadzana jest czterodniowa gra symultaniczna "Fabryka" pozwalająca na sprawdzenie zdobytych umiejętności w praktyce.

Co ważne, studenci otrzymują dostęp do międzynarodowej platformy Opexity. Po zrealizowaniu 19 kursów o łącznej długości 18 godzin słuchacz ma możliwość wygenerowania certyfikatu Lean Managera. To kolejny certyfikat, który na współczesnym rynku pracy ma ogromną wartość. Pamiętajmy również, że im wyższe są nasze kompetencję, tym codzienne obowiązki sprawiają nam mniej problemu, co znacznie poprawia komfort pracy.

Studia podyplomowe z zarządzania produkcją

Zarządzania produkcją studia podyplomowe to kierunek, którego najlepiej jest uczyć się w praktyce. Z tego powodu warto skorzystać z oferty firmy szkoleniowej Luqam, która od lat z powodzeniem współpracuje nie tylko z międzynarodowymi korporacjami i gigantami polskiego biznesu, ale także z wieloma małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Bankowości oraz Uczelnią Łazarskiego absolwent studiów otrzymuje nie tylko świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, ale również certyfikaty z zakresu normowania i standaryzacji pracy oraz leadership. Studia podyplomowe to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w przemyśle, jak i dla tych, którzy przygotowują się już do awansu na kierownicze stanowisko. To także świetne rozwiązanie dla osób, które pracują w branży już od wielu lat i chcą usystematyzować swoją wiedzę.

Zobacz również