Zarządzanie jakością studia podyplomowe - kierunek warty uwagi!

Odpowiednie zarządzanie jakością może przynieść ogromne zyski dla naszego przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, że od dekad topowe korporacje na całym świecie stosują w swoich strukturach metodę lean managementu, której główną dewizą jest to, że jakość nie może kosztować, a odpowiednio zaprojektowane systemy produkcyjne pozwalają zmaksymalizować zyski bez ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych. Gdzie możemy zyskać umiejętności obejmujące zarządzanie jakością? Studia podyplomowe, w tym kierunku są doskonałym wyborem.

 

Zarządzanie jakością - studia podyplomowe dla managerów

W zależności od tego, w jakiej branży działamy - możemy wybrać studia z zarządzania jakością skupiające się na wybranej dziedzinie - takie jak Menedżer Jakości i Bezpieczeństwa Żywności lub Automotive Quality Expert. Możemy także sięgnąć po nieco bardziej uniwersalne kierunki takie jak Quality Excellence. Auditor Wiodący ISO 9001 czy Quality MBA. Wówczas możemy zyskać umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. jakości, audytora czy pracownika/kierownika działu  jakości. Jeśli mowa o Quality MBA jest to oczywiście opcja dla najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Obecnie kierunek ten możemy studiować tylko w Warszawie, dzięki firmie szkoleniowej Luqam, gdyż są to pierwsze w Polsce studia typu MBA z zakresu zarządzania jakością.

Jeśli chodzi o zarządzanie jakością - studia podyplomowe są doskonałym wyborem dla osób, które już teraz piastują stanowiska kierownicze, jak i dla tych, które dopiero przymierzają się do awansu. Poszerzając swoje horyzonty w tym zakresie, możemy zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, a tym samym wywalczyć wyższą pensję i pozycję w przedsiębiorstwie. 

 

Czego możemy się nauczyć na studia podyplomowych z zarządzania jakością?

Studia mają charakter zarówno teoretyczny, jak i warsztatowy, a zajęcia przeprowadzane są przez wybitnych specjalistów. Osoby uczestniczące w studiach podyplomowych mają szansę nabrać kompetencji umożliwiających sprawne zarządzanie działem jakości, zarządzanie zespołem czy monitorowanie, pomiar i doskonalenie systemu zarządzania. Osoby, które zdecydują się na studia podyplomowe na kierunku Quality MBA,  otrzymują nie tylko świadectwo ukończenia studiów, wydawane przez Uczelnie Łazarskiego, ale także nabywają uprawnień Six Sigma - poziom Black Belt, jak również uzyskują certyfikaty Managera jakości oraz Pełnomocnika Systemu Zarządzania. 

Rozwój kompetencji z zakresu zarządzania jakością jest ważny zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Pracownik zyskuje przewagę nad innymi specjalistami na rynku pracy, dzięki czemu łatwiej jest mu negocjować satysfakcjonujące stawki. Dla pracodawcy wyszkolony specjalista to z kolei atut, który pozwala obniżyć ogólne koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa bez utraty jakości. Studia podyplomowe z zarządzania jakością powinny zainteresować także właścicieli małych przedsiębiorstw, którzy samodzielnie kontrolują procesy w swojej firmie. Wszak nikt nie zadba o nasz interes tak dobrze, jak my sami. 

 

Zobacz również