Dobry coach – jak go znaleźć?

Nie da się zaprzeczyć, że umiejętność samodoskonalenia jest w obecnych czasach mocno pożądana i ceniona. Jednakże na samym początku drogi kompletnie nie wiadomo jest od czego zacząć. Właśnie z tego powodu powinieneś jak najszybciej znaleźć sobie jakiegoś trenera, który poprowadzi Cię poprzez poszczególne procesy i pomoże odnaleźć najlepszą ścieżkę rozwoju. Jednakże jak to zrobić, skoro na polskim rynku jest tak wielu trenerów? Przede wszystkim polecamy Ci zacząć od tego, aby zrobić wstępne rozeznanie. Dodatkowo przytoczymy kilka zasad, którymi warto jest się kierować podczas wybierania najlepszego trenera osobistego.

Doświadczenie i kwalifikacje

Niestety wiele osób postanawia zostać coachami bez jakiegoś szczególnego wykształcenia i wiedzy. Po prostu wydaje się im, że jeśli przeczytają kilka książek o rozwoju osobistym, czy też obejrzą szkolenie jakiegoś zagranicznego trenera, to mogą również szkolić ludzi. Prawda jest jednak taka, że zawód trenera wymaga wielu kwalifikacji i ogromnej wiedzy. W przeciwnym wypadku można osobie potrzebującej pomocy najzwyczajniej w świecie pogorszyć jej sytuację. Warto jest wcześniej sprawdzić referencje i opinie od klientów, dzięki czemu na pewno jeszcze lepiej poznasz daną osobę i zdecydujesz, czy faktycznie warto jest z nią współpracować.

Osobiste spotkanie

Przeważnie z wybieraniem trenera osobistego jest jak z szukaniem kobiety. Tutaj musi autentycznie zacząć działać pewien rodzaj chemii, dzięki której od razu będziesz wiedział, że faktycznie jest to osoba, z którą chcesz współpracować i dzielić się z nią swoimi problemami. To kluczowe, o ile zależy Ci na tym, aby Twój trener Cię rozumiał i mógł znaleźć najlepsze rozwiązanie Twoich problemów.

Warto nastawić się na to, że praca z coachem to nie jest zwyczajna pogawędka, ale naprawdę ciężka praca, która zaowocuje jeszcze lepszymi sucesami w Twoim życiu. Polecamy więc podejmować wszystkie decyzje jak najbardziej świadomie, gdyż takie decyzje mogą mieć realny wpływ na dalsze Twoje życie.

 

 

Zobacz również