Czym się kierować wybierając szkolenie dronowe?

Drony są coraz częściej wykorzystywane do fotografii i filmowania. Nic dziwnego. Ujęcia, które można z ich pomocą uzyskać są niepowtarzalne i zjawiskowe. Coraz większą popularnością cieszą się również szkolenia, których celem jest uzyskanie państwowej licencji, czyli UAVO. Zdobycie świadectwa kwalifikacji UAVO otwiera przed operatorami dronów wiele nowych możliwości i jest szansą na zdobycie cennej wiedzy i doświadczeń.

Podstawowe kryteria wyboru szkoleń dronowych
Co ciekawe, w Polsce działa kilkadziesiąt ośrodków szkoleniowych. Mowa oczywiście o ośrodkach legalnie działających i zarejestrowanych. Operatorzy dronów mają, więc z czego wybierać. Oferta szkoleniowa jest szeroka, ale nie wszystkie szkolenia są warte uwagi. Podstawową kwestia, na jaką musimy zwrócić uwagę jest jakość szkolenia. Warto zainteresować się ośrodkiem, który przekaże nam wiedzę i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu i nie będzie ograniczał swej nauki jedynie do samego operowania dronem. Konieczna jest nam przecież wiedza z zakresu prawa lotniczego czy ogólnych zasad lotu. Na początku należy zawęzić swoje poszukiwania do kilku ośrodków, do których zwrócimy się bezpośrednio z pytaniem o szczegóły szkolenia.

Obsługa i pomoc przy kursie
Wiele ośrodków szkoleniowych zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z organizacją egzaminu państwowego, który odbywa się zaraz po szkoleniu. Ośrodki pomagają także wybrać odpowiednie ubezpieczenie OC/AC. Ogromnym atutem ośrodka mogą okazać się zniżki na zakup sprzętu czy zniżki na kolejne szkolenia doskonalące nasze umiejętności. Niektóre firmy szkoleniowe oferują również bezpłatne wynajęcie sprzętu, jeżeli dron kursanta ulegnie awarii.

Wybierz sprawdzony ośrodek
Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście renoma ośrodka, uznanie, jakie zdobywa wśród klientów, dobre opinie znalezione w Internecie np. w mediach społecznościowych czy na forach tematycznych. Niektóre ośrodki posiadają szkoły w całym kraju. Im większy zasięg działania, tym większe doświadczenie i kompleksowe podejście do kursantów. Małe szkoły tną koszty wszędzie, gdzie jest to możliwe. Nie możemy, zatem oczekiwać tak wysokiej jakości szkolenia czy specjalnych rabatów na inne produkty lub usługi. Z pewnością przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego ośrodka szkoleniowego konieczne jest dobre rozeznanie.

Zobacz również