Doświadczenie trenera szkoleniowego.

Każdemu z nas bez znaczenia, na jakim stanowisku jest zatrudniony oraz jaki status materialny posiada, powinno zależeć na rozwoju osobistym, oraz pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami. Nasz mózg bez nowych bodźców oraz nauki przestaje funkcjonować prawidłowo i z biegiem lat traci zdolność przyswajania wiedzy. Tylko regularne jego trenowanie może odsunąć w czasie proces jego starzenia. Takim treningiem dla naszej głowy będą różnego rodzaju szkolenia zawodowe oraz szkolenia samorozwojowe. Możemy zdecydować się na samodzielny rozwój lub też możemy skorzystać z oferty firm szkoleniowych. Ta druga opcja jest znacznie ciekawsza, gdyż pracujemy i uczymy się w grupie, co pozwala na zdobywanie nowych kontaktów, które możemy wykorzystać w późniejszej naszej karierze.

Bardzo ważne jest to, jaki kurs wybierzemy. Równie ważne jest też doświadczenie naszego trenera, który ten kurs prowadzi. Może to być osoba, która będzie cytowała nam wyuczone z książki cytaty i opowiadała o różnych sprawach z punktu widzenia osoby niezwiązanej z tego typu sprawami lub możemy wybrać trenera, który będzie opowiadał nam o rozwoju ze swojego punktu widzenia, a jego słowa będą poparte dokonaniami osobistymi. Taki trener jest znacznie lepszy, gdyż daje większą motywację do nauki oraz rozwijania naszych umiejętności.

Doświadczenie trenera jest kluczowym elementem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, jeżeli chodzi o wybór firmy szkoleniowej. Na rynku jest bardzo wiele firm, które zatrudniają trenerów teoretyków, a takich osób na świecie jest wiele. Tylko osoba, która ma doświadczenie w danej dziedzinie może nas nauczyć konkretnych spraw i metod działania. To jest tak, jakby jeździć uczyła nas osoba, która nie ma prawa jazdy. Prawda, że niewiele nas nauczy? Podobnie jest z kursami i szkoleniami. Wybierajmy więc tylko sprawdzone firmy szkoleniowe, które zatrudniają dobrych szkoleniowców praktyków. Dzięki temu będziemy czerpać wiedzę zdobytą w praktyce i w działaniu, a nie wyczytaną w książce, gdyż sami też możemy przeczytać ją, a korzyści z tego mogą być bardzo niewielkie.

 

Zobacz również