Jak wprowadzić w życie wiedzę zdobytą na szkoleniu z zarządzania czasem?

 Oczekujesz kolejnego nudnego szkolenia, gdzie wysłuchasz wykładu, którego potem nie wprowadzisz w życie? A może czas na zmianę? Korzyści z wprowadzenia technik zarządzania czasem na pewno są ogromne. Zmiana nie jest łatwa, jednak jest jak najbardziej opłacalna.

Jak wprowadzić w życie techniki ze szkolenia? Na pewno trzeba być wytrwałym. Zmiana przyzwyczajeń, które często nabywaliśmy i pielęgnowaliśmy przez wiele lat, nie jest procesem natychmiastowym. Trzeba mieć cały czas w głowie cel. W trudnych momentach, gdy przypomnimy sobie, jakie korzyści niesie za sobą skuteczne zarządzanie czasem, będzie o wiele łatwiej się nie poddawać. Warto też celebrować małe sukcesy. Jakie? Udało Ci się odhaczyć wszystkie punkty z listy, kolega Cię pochwalił, Twój małżonek zauważył Twoją zmianę na lepsze – to wszystko powody do dumy. Z drugiej strony, warto mieć pokorę. Trzeba umieć przyznać się przed samym sobą, że do tej pory życie uciekało nam przez palce.

Przede wszystkim, miej odwagę wprowadzać zmiany ze szkoleń. Nie można bać się oceny przez współpracowników, w końcu wprowadzasz zmiany, by wszystkim lepiej się pracowało. Każde wdrożenie technik i wiedzy ze szkolenia wymaga też przygotowania. Warto zrobić listę rzeczy i uporządkować ją według ważności. Zasadą, o której należy pamiętać, jest jedna zmiana w jednym czasie. Umożliwi to skupienie się na celu, skraca czas wdrożenia wiedzy ze szkolenia i jest bardzo skuteczne, bo jesteś skupiony na swoim celu. Warto też poinformować ludzi, za których jesteś odpowiedzialny, o zmianach, jakie chcesz wprowadzić. Warto też być gotowym na feedback od współpracowników na temat wdrażania.

Dzięki temu będziesz mógł korygować swoje działania, poznasz słabe i mocne punkty nowego podejścia i zauważysz rzeczy, na które nie zwracałeś uwagi.
Przede wszystkim, nie bój się próbować. Zmiany są potrzebne, by coś osiągnąć, a błędy są czymś normalnym. Zwłaszcza gdy próbuje się czegoś nowego. Także nie zwlekaj i nie bój się próbować, możesz zyskać bardzo wiele.

 

Zobacz również