Kurs barmański i baristyczny. Czy warto w to zainwestować?

Praca za barem często uważana jest za zajęcie idealne dla studentów, którzy chcą sobie sezonowo dorobić. Uchodzi za pracę niewymagającą większych kwalifikacji. Istotnie, dość łatwo dostać pracę w gastronomii, nie mając żadnego doświadczenia. Jednak warto pamiętać, że bez doświadczenia, wiedzy i umiejętności możemy liczyć na zatrudnienie tylko w lokalach na dość niskim poziomie. Jeśli nie wystarcza nam nalewanie piwa w studenckim pubie, podawanie frytek czy obsługa ekspresu w taniej kawiarni, warto zainwestować w swój rozwój w tej dziedzinie. Szczególnie, że zarówno kultura picia kawy, jak i kultura picia alkoholu w ostatnich latach weszły w Polsce na zupełnie inny poziom. Nie chodzi już jedynie o procenty i kofeinę, liczy się smak, otoczka i sposób podania. Coraz więcej jest wyrobionych konsumentów i prawdziwych smakoszy, których nie tak łatwo zadowolić. Oznacza to jednak, że dobry barista czy barman może liczyć na prace w wysokiej klasy lokalach i całkiem dobre zarobki.

Kurs baristyczny i barmański oferowany przez firmę Coffee Brak to idealny start w tych zawodach. Z pewnością skorzystają z nich także osoby, które pierwsze kroki za barem mają już za sobą, jednak chcą się rozwijać i przejść ze swoimi umiejętnościami na wyższy poziom.

Dlaczego warto wybrać kursy właśnie w firmie Coffee Brak? Przede wszystkim dlatego, że firmę tę tworzą prawdziwi pasjonaci, którzy są znawcami świata kawy i alkoholi i wciąż doskonalą swoje umiejętności oraz trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o trendy w tych dziedzinach. Dlatego na kursie baristycznym czy kursie barmańskim w Coffee Break poznasz nie tylko klasykę parzenia kawy czy mieszania trunków, ale też najmodniejsze nowinki, które zrobią wrażenie zarówno na klientach, jak i na pracodawcy. Kursy te przygotowują Cię do pracy nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Po zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz dyplom w języku polskim oraz angielskim.

Czego nauczysz się na kursie baristycznym w Coffee Brak? Dowiesz się wszystkiego o kawie, jej gatunkach i smakach obraz najpopularniejszych mieszankach. Dowiesz się, jakie są klasyczne i nowatorskie metody parzenia oraz jaki smak uzyskasz za pomocą każdej z nich. Obsłużysz nie tylko klasyczny ekspres, ale też inne urządzenia należące do tak zwanej kawowej alternatywy. Poznasz też tajniki latte art. Czyli malowania wzorów kawą na spienionym mleku. To efektowna rzecz i bardzo lubiana przez klientów, dlatego barista powinien umieć wyczarować choć kilka prostych wzorów. Po ukończeniu kursu możesz pracować w kawiarni, ale też znaleźć zatrudnienie na przykład w firmie cateringowej, która obsługuje targi i konferencje, bo na tego typu prestiżowych wydarzeniach coraz częściej pojawiają się mobilne bary kawowe, które wymagają obsługi przez profesjonalistów.

Kurs barmański to z kolei wprowadzenie w świat alkoholi. Dowiesz się, jakie są gatunki trunków, a także, jak należy je podawać, w jakiej temperaturze i jakim naczyniu. Poznasz podstawy mieszania drinków – nie tylko wedle klasycznych receptur, choć nauczysz się robić najpopularniejsze koktajle. Kurs wyposaży Cię w wiedzę, która pozwoli Ci też kreować własne kompozycje. Dowiesz się też, jak robić efektowne płonące shoty, drinki warstwowe czy nietypowe koktajle na przykład na bazie wina lub whisky – coraz popularniejsze w drogich i modnych lokalach, gdzie przychodzą klienci lubiący tego typu nowinki. Dowiesz się też, jak ozdabiać drinki owocami. W programie znajduje się też nauka przyrządzania koktajli bezalkoholowych, które są coraz popularniejsze i znajdziemy je w ofercie coraz większej liczby lokali. Kurs przygotuje cię też do pracy barmana od strony organizacji pracy za barem oraz etyki zawodowej.

Zobacz również